Apžvalga.DVB-T imtuvas Selteka TF-401

2010.03.26 | Žymos: , , , ,

Pirmas žvilgsnis
selteka1
Maloni, nedidelė ir nesunki dėžutė. Greičiau primena ne imtuvo, o mobilaus telefono įpakavimą.Atidarius dėžutę taip pat rasime tik reikalingiausius dalykus: garantinis talonas, naudojimosi instrukcija, distancinis pultas, elementai, scart kabelis ir pats imtuvas.
Imtuvas tikrai atrodo įspūdingai ir šiuolaikiškai. Jo mažas dydis negadins Jūsų namų interjero ir išliks nepastebimas. Imtuvo svoris siekia vos 700 gramų. Vizualiai matosi daug aušinimo angų, tai turėtų užtikrinti gerą imtuvo aušinimą. Galinėje imtuvo galyje minimalus skaičius jungčių: ANT IN, ANT OUT, SCART VCR, SCART TV.
Distancinis pultas padarytas pagal imtuvo dizainą. Pagrindiniai klavišai išdėstyti patogiausiuose vietose.
Pridėta instrukcija patogi ir suprantama. Instrukcija aiški ir suprantama,parašyta žiūrint į prietaisą. Iliustracijos padarytos su „gyvais“ lietuviškos TV kanalais. Naudotojo instrukciją rekomenduojama perskaityti visiems, kadangi galima rasti naudingų funkcijų, kurių per meniu taip greitai neaptiksime.
Testavimas
Kaip visuomet testavimams imame dažniausiai Lietuvoje pasitaikančią anteną – „Lenkiškas akėčias“. Tokiu būdu galime pasakyti žiūrovams ar jų turima antena tiks šiam imtuvui ar reikės ieškoti specialios DVB-T antenos.
Įjungus imtuvą į elektros maitinimo šaltinį pirmiausia priekiniame meniu užsidega geltona lemputė. Deja gamintojas instrukcijoje parašė tik dvi spalvas, kurios galimos priekiniame panelyje: žalia arba raudona. Reikėjo į instrukciją įtraukti ir geltoną spalvą, kuri reiškia, jog imtuvas kraunasi.
Įjungus imtuvą pasigedau rankinės instaliavimo funkcijos arba pasirinkimo, kurio dėka būtų galima nuskenuoti tik laisvus kanalus. Imtuvas yra be kortelių skaitytuvo, tad nėra jokių galimybių matyti koduotus kanalus. Patogiau būtų, jeigu koduotų kanalų imtuvas iš vis nerinktų.
selteka 2
Kanalų skenavimas vyksta ganėtinai greitai. Per tą laiką nespėjau nei arbatos užsikaisti.
selteka 3
Kai buvo nuskenuoti visi kanalai knietėjo apžiūrėti imtuvo meniu. Jis paprastas. Išdėstytas suprantamai. Tiesa, kartais vieni klavišai viename meniu atlieka vienokią funkciją, o kitame kitokią. Kaip pavyzdys, tai EXIT klavišas. Niekada nemaniau, kad galima jį panaudoti BACK funkcijai, kad peržiūrėti anksčiau žiūrėtą kanalą. Tačiau prie to priprantama.
selteka 4
Informacinio lango ir kanalų sąrašo išdėstymas patogus ir lengvai valdomas.
selteka 5
Neapsirikite ant distancinio pilto esančio INFO klavišo funkcija. Jis jums pateiks tik būtiniausią informaciją. Tačiau instaliuotojams kur kas svarbesnė informacija slypi po mėlynu klavišu:
selteka 6
Maloniai nustebino signalo lygio indikatorius. Jis kažkiek primena Openbox imtuvą. Vaizdas „plytomis“ pabyra, kai nukrenta lygis žemiau 20 dB. Esant 20 dB galima dar drąsiai žiūrėti. Tiesa staigūs judesiai kažkiek tai pabyra, bet vis geriau nei nieko.
Taip pat netvėriau nuostaba radęs tokią funkciją, kaip kiekvieno atskiro kanalo garso valdymas. Sakykime vieni televizijos kanalai transliuojami garsiau, kiti tyliau. Juos kiekviena atskirai galima susireguliuoti pagal save. Gaila nėra papildomo funkcijos, kurio dėka automatiškai garsas būtų pritildomas per reklamas ir melodramų metu ir padidėtų automatiškai žiūrint sporto rungtynes arba filmą.
selteka 7
Išvados
Šiuo metu Lietuvoje DVB-T skirtingų imtuvų modelių galime suskaičiuoti virš 20. Tarp tokio didelio skaičiaus mėtosi ne tik eiliniai žiūrovai, bet ir montuotojai. Seltekos imtuvas TF-401 pritaikytas biudžetiniai klasei. Tačiau tuo pačiu metu jis pagal savo funkcijas gali rungtis ir su vidutinės DVB-T klasės imtuvais.
Selteka TF-401 yra pigus ir turintis paprastą valdymo meniu imtuvas. Jo fiziniai ir techniniai parametrai visiškai priimtini šiuolaikiniam gyvenimui. Imtuvas derės ir prabangiuose namuose ir kaimo sodyboje.
Imtuvo kaina: apie 230 Lt
Šaltinis:pic

 1. arūnas
  2010.03.26 10:53

  Čia yra lietuviškas gaminys, tai kaip tą instrukcija išvers.

  • Dratas
   2010.03.26 19:41

   Lietuvoje ne tik lietuviai gyvena,bet ir kitataučiai,tokiu atveju lietuviškas vertimas netinkamas,nors angliško ar rušisko vertimo kaip ir nebuvo kai pirkau šį priedėlį.

 2. Dalius
  2010.05.04 11:26

  Įdomu kokias DVB-T programas galima matyti Kalvarijoje. Ar galima matyti BBC World?

  • Dratas
   2010.05.04 18:00

   Visas kurios nurodytos Marijampolės dažniais,tas matau,išbandyta praktiškai :)

 3. valdas
  2010.05.05 14:13

  bet tai grybas,kam tuos mokamus randa jai kortele nesideda..

  • Dratas
   2010.05.05 19:11

   Tiesiog čia kūrėjų softas toks įpūstas ir nieko čia nepadarysi.

 4. eimis50
  2010.07.20 2:19

  Na toks neblogas, bet pas mane dabar stovi TV STAR’as tai ir visai px rodo. Gerai, kad canox yra- randa tuos koduotus kanalus. Reiks gal kortą iš turgaus po pigiai nusipirkt ir matyt apie 60 kanalų 8)

  • Dratas
   2010.07.20 14:02

   Man jis toks lėtokas,o tv star tai pultas sunkokai reaguoja,nors batareikos naujos.:)

 5. Nekenčiu Dundukų
  2010.10.05 0:21

  Dratai!

  > Matosi, kad versta ne su elektroniniu žodynu, o rašyta iš eilės pasitelkiant į pagalbą patį imtuvą. Nuotraukos instrukcijoje darytos Lietuvoje testuojant su lietuviškais kanalais.

  Gaminys – LIETUVIŠKAS. Iš kokios kalbos, tavo manymu, yra išversta instrukcija? Iš anglų?

  Ir atsakymas į Arūno tokį patį priekaištą – nei į tvorą, nei į mietą. Pasitaisyk savo nesąmonę tekste.

  • Dratas
   2010.10.05 0:32

   Pasižiūrėk iš kur tekstas imtas,tada reišk pretenzijas.Aš jo į jo autorines teises neprentenduoju.

 6. Nekenčiu Dundukų
  2010.10.05 15:51

  A tai tada taip išeina – perspausdini bet kokią nesąmonę, o jei kas pasipiktina – „ne aš rašiau“? Negeras požiūris, Dratai, negeras… :

  • Dratas
   2010.10.05 23:05

   Pasakyk,kas yra blogai ir pataisysiu,jeigu dėl tos instrukcijos tai tik lietuviška ji buvo pridedama.

 7. Nekenčiu Dundukų
  2010.10.08 22:47

  Matosi, kad versta ne su elektroniniu žodynu, o rašyta iš eilės pasitelkiant į pagalbą patį imtuvą. Nuotraukos instrukcijoje darytos Lietuvoje testuojant su lietuviškais kanalais.

  Štai jei pakeistum į „Instrukcija aiški ir suprantama,parašyta žiūrint į prietaisą. Iliustracijos padarytos su „gyvais“ lietuviškos TV kanalais.“ – būt žymiai geriau. Ir parašytumei originalo autoriui, kad pasitaisytų.

 8. kalnas
  2010.10.20 1:50

  Selteka sau tikrai nepirkciau nors daug zinau kas pirko ir visi tik spjaudosi. nejaugi jie dar ka parduoda nes blogesniu dvb-t imtuvu turbut nera bet kokioje klaseje. o kas rasoma tai gal geriau paklausti paprasto pirkejo kuris is ju betkuri imtuva isigijo, o minusu net vardinti nesinori nes pliusu beveik nera

  • Dratas
   2010.10.20 3:55

   Šių imtuvų bėdos tokios,kad jautrumas gan mažas,ir tas sunkiai valdomas pultas,tai buvo pirmas ir paskutinis Seltekos produktas naudotas namie.Na čia rinkis prekę,bet šiuo atveju geriau kinišką nei lietuvišką :D

 9. kalnas
  2010.10.27 16:08

  siuo atveju tikrai kinietiškas geriau

  • Dratas
   2010.10.28 1:40

   Šiuo atveju visiškai sutinku su tavimi.

 10. kalnas
  2010.10.27 16:11

  gal kas galit ka pasakyti apie xoro 7510 , reklamuojamas daug bet kaip praktikoje

  • Dratas
   2010.10.28 1:40

   Deja nieko negaliu pasakyti,nes neteko jo bandyti.